EKİBİMİZ

Dr. Murat Fettahlıoğlu

Psikiyatrist

1964 Adana/Ceyhan doğumludur. 
Orta Öğrenimini Konya Anadolu Lisesinde yapmıştır. 
1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve Konya Kadınhanı ilçesinde pratisyen hekim olarak çalışmıştır. 1996 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 
1996-97 yılları arasında Kilis Devlet Hastanesinde psikiyatrist olarak çalışmıştır. Temmuz 1997 tarihi ile Şubat  2011 arasında  Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde Uzman Hekim , Başhekim Yardımcısı ve Başhekimlik  görevlerinde bulunmuştur. 
Ruh Sağlığı Hastanesindeki görevlerinin yanı sıra İl İntiharı Önleme ve Krize Müdahale Kurulu'nun Eğitim Komisyonu Başkanlığı ve Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitimi Kurulunda Psikiyatri Uzmanı olarak görev yapmıştır.

2002-2006 yılları arasında Adana İli Pratisyen Hekimleri ve Acil Ünitesi Çalışanlarına yönelik Birinci Basamakta Ruh Sağlığı Hizmetleri ve Krize Müdahale konulu eğitim çalışmalarını yürütmüştür.

Katıldığı Eğitimler :

Gestalt Cleveland Enstitüsü Eğitmeni Doç.Dr.Hanna Nita Scherler'den Gestalt Terapi Eğitimi (1998-2001), NLP İle Duyarlılık Geliştirme - Demet Uyar Ezerler/NLP Eğitim ve Danışmanlık Merkezi (2002)

Dr. Murat Fettahlıoğlu Türkiye Psikiyatri Derneği Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Psikiyatri Derneği Bilimsel Toplantı Düzenleme Kurulu Üyesidir.

  • e-mail :murat@demopsikiyatri.com
  • Web: www.demopsikiyatri.com
Mesaj Gönder

Dr. Fikret Aldanmaz

Psikiyatrist

1963 Adana doğumludur.
Özel Yeni Lise mezuniyeti sonrası İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini bitirdi. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalında ‘Psikiyatrik Hastalıklara Sebep Olan Ana Baba Tutumları’ konulu tez çalışması ile psikiyatri ihtisasını tamamladı.

Zorunlu hizmetini Amasya’da yaptı. 1994 – 2011 tarihleri arasında Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde psikiyatrist olarak görev yaptı. Birinci basamak hekimlerine ‘Depresyona Yaklaşım ve Tedavisi’ konulu eğitimde görev aldı. İl Tütün Kurulunda görev yaptı. Sürücü Davranışları Geliştirme ve Eğitim programında eğitici psikiyatrist olarak görev yapmıştır. Halen özel hekimlik çalışması ile birlikte DEMO Danışmanlık Eğitim Merkezinde eğitmen danışman olarak görev yapmaktadır.
Türkiye Psikiyatri Derneği üyesidir. Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü yönetim kurulunda bulunup, 4 sene tenis kaptanlığı görevini üstlenmiştir. 1995 senesinden beri özel bir müzik grubunun bateristliğini yapmaktadır ve 15 senedir veteran olarak tenis oynamaktadır.

 

 

 

  • e-mail :fikret@demopsikiyatri.com
  • Web: www.demopsikiyatri.com
Mesaj Gönder

Meral Öztürk

Aile ve Çift Terapisti

Lisans ve Yüksek lisans derecelerini Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ana bilim dalından almış olan Meral ÖZTÜRK;
Weinheim Sistemik Aile Terapisi Enstitüsünden “Aile Terapisi”
Cleveland Gestalt Enstitüsü eğitmesi Doç. Dr. Hanna Nita SCHERLER ve Türkiye Gestalt Terapi Enstitüsü Kurucu Başkanı Ceylan Daş TUĞRUL’dan “Gestalt Terapi Eğitimi”
Abdulkadir Özbek Psikodrama Enstitüsünden “Psikodrama”
Çağdaş Drama Derneğinden “Yaratıcı Drama”
Dr. Nevin Dölek ‘den “Çözüm Odaklı ve Kısa Süreli Danışmanlık”
Nadja Rasewski’den “Dans ve Hareket Tiyatrosu”
Dr. Şeref Özer’den “Hipnoz”
Adil Maviş’den “NLP Koçluğu ve Eğitimde Hipnoz”
Ralph Watson’dan “NLP pratisyen”
R. Şanal Günseli ‘den “NLP Uzman Pratisyen“, “Kuantum Düşünce Tekniği“, “Kuantum İyileşme”
YÖRET Vakfı Eğitmenlerinden “Güvenli Davranış Eğitimi” ile “Etkili İletişim Beceri” eğitimlerini almıştır.

O.D.T.Ü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Ayşegül FIŞILOĞLU’nun “Konuşma Bozuklukları”, Prof.Dr. Hürol FIŞILOĞLU’nun “Aile ve Evlilik Terapisi”,St. Louis Üniversitesi Öğretim Üyesi Joseph MORENO’nun “Müzik Terapi”, Uluslararası Grup Psikoterapiler Derneği 2000-2003 dönem Başkanı Prof. Dr. Sabar RUSTEMJEE, Moreno Enstitüsü Eğitmeni Joachim GNIEST, Uluslararası Grup Psikoterapiler Derneği 1998-2000 dönem Başkanı Prof. Dr. Roberto Insensio ve Jung Psikodrama Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Maurizio Gasseau’nun “Psikodrama Grup Çalışmalarına” katılmıştır.
Psikodrama ve Yaratıcı Drama liderlik eğitimlerine tez, Aile Terapisi eğitimine ise supervizyon aşamasında enstitülere bağlı olarak devam etmekte olan Meral ÖZTÜRK; Psikodrama, Yaratıcı Drama, Aile Terapisi, Sistemik Psikoterapi ve Kişisel Gelişim alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

  • e-mail :meral@demopsikiyatri.com
  • Web: www.demopsikiyatri.com
Mesaj Gönder